Novinky 2012

rok 2011rok 2010 / rok 2009 / rok 2008 / rok 2007 / rok 2006.

12.1.2013 Deminka bohužel nezabřezla, je nám to moc líto. 

  Pf-large_2

13.12.
Dáma v černém "Deminka" je nakrytá. Pokud bude všechno v pořádku, zlatá a trikolorní štěňátka z vrhu "G" se u nás narodí začátkem února a k odběru budou začátkem dubna 2013.
02-large_1106-large_7

Konečně i my vlastníme zvíře nejkrásnější. Jmenuje se Artuš, je to desetiletý valach (WPBRxhucul, KVH 148 cm) a je to moc hodný rodinný "půň".
01-large_1104-large_1505-large_1109-large_811-large_7

na stránce vrhu "E" přibyla spousta nových fotek a pár informací. Moc děkuji všem majitelům za milé maily, fotky i osobní návštěvy a hlavně za příkladnou péči o všechny "E" Lenelky. Držím palce, aby jim šlo cvičení, vystavování a všechno ostatní, co s nimi podnikají. Z tohoto vrhu mám opravdu velikou radost.

DOMYSLÍM TO Leneli "Mysli" začal závodit ve flyballu. Odkazy na videa jsou u informací o něm - vrh "D". Komu se to nechce hledat, jedno vzorové je tady :-):
http://www.youtube.com/watch?v=n4oq8es696g

CINKY LINKY Leneli "Dasty" přivezl z listopadové mezinárodní výstavy DUO CACIB v Praze 2x res.CACIBa, moc gratulujeme Žukeskám ;-).

19.10. oslavila zakladatelka našeho chovu, fenka BAYLA BAYLA Nirreterrit, desáté narozeniny!
Bayluška žije stále s námi, je v super kondici a vládne naší "triosmečce". Jí i všem jejím sourozencům přejeme ještě mnoho spokojených a šťastných let po boku jejich páníků. Stránka Bayly je tady.
---------------------------------------------------
smile16.10. se nám narodil chlapeček Michael (fotka z Orlického deníku tady).smile

Michael-cedulkaMichael
---------------------------------------------------
Dastíkovy děti získávájí první úspěchy:

El Paso Bila Kaífa vyrostl v krásného psího mladíka, stal se junioršampionem Slovenska a mladým vítězem speciální výstavy. El paso byl také uchovněn. Gratulujeme majitelům ke všem výstavním úspěchům a máme velikou radost, že se pejsek tak povedl.
Estonia Bila Kaífa úspěšně složila ZVOP, šikulka jedna - gratulujeme Ditě.

7.8. naše letošní štěňátka jsou v nových domovech a podle dopisů a fotek, které dostáváme od jejich majitelů, se všechna výborně zabydlela.
Další vrh kraťandích štěňátek plánujeme na příští rok. Maminkou se poprvé stane naše kráska Demi - Dáma v černém (viz foto níže).

22.7. O Emilia se v posledních dnech strhla mezinárodní bitva. Nakonec si pro něj přijela majitelka, která se nám zdála nejvhodnější - a musím říct, že z osobního kontaktu i prvních zpráv z nového domova mám výborný pocit. Emílek tedy odjel do Berlína. Měj se krásně, broučku...

19.7. Náš vrh "D" oslavil druhé narozeniny. Stihli toho za tu chvilku opravdu dost, ze všech mám velikou radost a držím palce, ať se jim i nadále daří a hlavně ať jsou zdraví a spokojení. Přikládám jednu čerstvou fotku naší Demi, vyfotila nám ji Tereza Hillebrantová, moc děkuji.
Demi1

18.7.2012 Tak... sedm "éček" již okupuje nové domovy, nejsložitější cestu měl Eliot, ale let zvládl bravurně a z Moskvy už nám chodí zprávy, jak se stříbrňáček zabydlel.
Na pár dní si ještě užíváme Emilia a Gantíka - klukům už ale skončily jesle a štěněčí lehárko, i oni mají denní vzdělávací program. Učí se chodit na vodítku, jezdit autem a poznávají spoustu nových věcí a situací. Pár fotek z vycházky na louku jsem dala do tohoto alba.
-----------------------------------------------
Ve vrhu "F" je volný poslední zlatý pejsek!
Jmenuje se Fest (celým jménem Fest Aylax Leneli), je klinicky prostý všech očních vad, má výborný genetický profil (CEA DNA non-carrier, MDR1+/-) a nic mu není "fest", protože je ze všeho šťastnej jak ta blecha :-D. Festík je v Praze a je připravený se vydat na cestu do nového domova. Další informace o něm podá zájemcům Terezka (tereza@janovsky.eu, mobil 737 670 019).
Fest2-largeFest3-largeFest1-large

14.7.2012 Štěňátka z vrhu "E" postupně odcházejí do svých domovů.
Na stránce a v albu vrhu přibylo pár fotek a výsledky genetických testů. Pokusili jsme se i o společnou fotku štěňátek, bez trochy švindlování s technikou se to ale neobešlo :-).
Za tuhle "fotku" děkuji Janě Vokálové
Spolecna_ostra_rc-large,
čerstvé postojovky a portréty na stránce vrhu nafotila Tereza Hillebrantová.
-----------------------------------------------
Ve vrhu "F" bohužel došlo ke smutné události, když v šesti týdnech uhynul trikolorní pejsek Fígl :-(. Je nám to moc líto, Tereza si chovatelství vyzkoušela hned napoprvé hodně natvrdo, ale i to se bohužel stává. Doufám, že všechno již bude v pořádku, ostatní štěňátka se mají čile k světu a dva zlatoušci jsou ještě k zamluvení - informace přímo na blogu.
-----------------------------------------------
Na národní výstavě v Klatovech se předvedl Cimpr Campr "Loteček"a od specialistky Judith Papp dostal v otevřené třídě CACe - gratulujeme majitelce Evičce.
Prvního CAJCe vybojoval také syn Djarua, Albien HaFin Blatná, a CACe jeho sestra ABeCeDa. Oběma Marcelám Veselým proto také gratuluji :-).

30.6. Aktualizovaná stránka vrhu "E", 1. pokus o postojové fotky :-), čísla zápisů a čipů
Štěňátka nám rostou, jsou velmi šikovná a skvěle zvládají základy čistotnosti (už několik nocí jsme absolvovali jen s pár loužičkami). Celé dny s námi tráví venku na zahradě a pokud se unaví, sami se vrátí do domu do pelíšku ke spánku. V poslední době se u nás dveře netrhnou, měli jsme spoustu mazlících návštěv, včetně "exkurzí" dětí ze školek a škol. Nafotila jsem nové fotky (brzy přibudou ve 2. albu vrhu) a točím videa, jejichž zpracování si nechávám na později. Štěňátka zvykáme na obojky a příští týden se nám začnou pomalu rozcházet do nových domovů.
Uvolnil se nám krásný blue-merle pejsek jménem Emilio. V případě zájmu o něj mě neváhejte kontaktovat a přijeďte se na něj nezávazně podívat. Nabízím i možnost spolumajitelství.
E3-large_2E1-large_2E2-large_233-large_433j-large

20.6. Vrh "E" má za sebou čipování a odběr krve na genetické testy.
Štěňátka už tráví celé dny venku, poznávají svět, hodně se s námi mazlí a krásně si hrají. Protože jsme se přehoupli do druhé poloviny odchovu a první album je už celkem plné, založila jsem jim album nové. Podívat se můžete tady.
18-large_310-large_443-large27-large_223-large_368-large

16.6. Krajská výstava psů Hradec Králové, rozhodčí Petr Řehánek:
Tentokrát do kruhu pro změnu vyrazil "Mysli" - Domyslím to Leneli.
Z výstavy si odvezl dva poháry a ocenění V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a 2.BIG FCI1!!!
Majitelce Lence gratulujeme. ;o)

Genetické testování s naší chovatelskou stanicí!!!

Zájemcům o provedení genetických testů jejich pejsků nabízíme možnost připojit se k hromadnému akčnímu (levnějšímu) testování CEA, MDR1, DM, případně i rough factoru s naší chovatelskou stanicí ve slovenské laboratoři Slovgen. Lze testovat i pejsky jiných plemen (kolie dlouhosrsté, šeltie, australské ovčáky atd.). Protože máme dva vrhy štěňátek a budeme tedy testovat najednou více pejsků, máme zajímavou akční cenu na testy - a vy jí můžete využít s námi ;-).

Akční ceny:
samostatné testy:
CEA, DM nebo rough factor - 25 EUR
MDR1 - 20 EUR
spojené testy:
CEA+MDR1 - 40 EUR
CEA+MDR1+DM - 60 EUR (o jiné kombinace zatím nebyl zájem, pokud bude, zjistíme cenu)

Pejskovi je potřeba odebrat 1ml krve do EDTA zkumavky a společně s vyplněným formulářem zaslat řádně zabalenou zásilku do laboratoře (adresa je na formuláři). Každý účastník akce obdrží fakturu na své jméno a rovněž výsledky svých pejsků přímo - ani jedno (krev, platba, výsledky) tedy nepůjde přes nás. Platba bude provedena převodem na účet v ČR (Reifeisenbank) v Kč podle aktuálního kurzu SNB v den vystavení - proto nezapomeňte na formulář vyplnit správně mailovou adresu pro zaslání faktury a urychlení platby - výsledky se totiž dozvíte až po uhrazení!

Zájemci ozvěte se (i ti, co už jste psali prosím, nápor mailů v posledních dnech moc nezvládám a nerada bych na někoho zapomněla). Formuláře Vám pošlu mailem. Na jeden formulář lze vyplnit dva psy.
První zásilky odesíláme ve středu 20.6., na odběry máme 14 dní - poslední zásilky je potřeba odeslat nejpozději 4.7.2012. Každý má tedy čas si návštěvu veterináře naplánovat jak bude potřebovat ;-). Všem, kdo se připojí k naší akci, přejeme co nejlepší výsledky ;-).

10.6. Krajská výstava psů Lanškroun, rozhodčí Petr Řehánek:
Cinky Linky Leneli získal ocenění V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a s Terezkou ještě krásné 4. místo v Juniorhandlingu. Moc gratulujeme a děkujeme i za milou osobní návštěvu.
09-large_6
9.6.2012 Zkoušky vloh ovčáckých psů Česká Rybná, rozhodčí:
Simona Sochorová
Vyrazily jsme s Lenkou k ovečkám a zkusily práci s Myslim (Domyslím To Leneli), Jejdou (A Jéje Leneli) a Deminkou (Dáma v černém Leneli).
Všichni tři byli šikovní a složili zkoušku vloh ovčáckého psa, tak máme radost.
02-large_1001-large_1003-large_1004-large_1405-large_1006-large_5
8.6. Náš Matýsek oslavil páté narozeniny. Letí to...
07-large_608-large_7

2.6. Klubová výstava Chropyně, rozhodčí V. Javorčík (SK):
Na tuto výstavu jela po delší době Demi beze mě. Nějak neměla svůj den, nespolupracovala v kruhu ani mimo něj a za smutný projev "vyfasovala" VD2.
Čest rodiny naštěstí zachránil zlatý krasavec Dastík (Cinky Linky Leneli), který byl ohodnocen mezi kraťandami dokonce známkou nejvyšší. Získal V1, CAC, Klubový vítěz a BOB! Katce moc gratulujeme, děkujem a za Demi se omlouváme. Jen co vlítla zpátky do zahrady, smutek byl ten tam :-D.
01-demi-large_201-pohary-large_201-dasty-large_2
Na novinových stáncích je právě v prodeji nejnovější číslo časopisu Svět psů. Najdete v něm i portrét našeho úžasného plemene. Mezi fotkami nechybí ani Diplomat Leneli a jedna starodávná fotka Bayly :-).
Img193-largeImg192-large
Štěňátka nám krásně rostou, do alb obou vrhů přibývají fotky, tak se třeba mrkněte: "E"čka, "F"ka ;-).
Měli jsme také moc milou návštěvu z Prahy, Jana "Befíková" fotila, její fotky jsou tady.
31. 5. Vrh "E" má samostatnou stránku, do alba přibývají "rodinné" fotky.
Štěňátka už otevřela oči, začínají chodit po čtyřech a štěkat.
Dnes je jim 14 dní a čeká je první odčervení.

22.5. se Ayle narodil vrh "F".

Terezka si doma mucká 7 krásných prcků - 5 zlatých pejsků, 1 trikolorního pejska a 1 trikolorní holčičku. První fotky vrhu a již vymyšlená jména jsou zde.
Ayla1Ayla2

19.5. Světová výstava Salzburg, Rakousko - rozhodčí Brigita Kremser, SLO:

Loňský juniorský evropský vítěz z Holandska, náš odchovanec DIPLOMAT Leneli, dnes získal v Salzburgu na světové výstavě tituly CACA, CACIB a WS!!! Deli se tak stal v necelých dvou letech věku světovým vítězem (z mezitřídy!!!) a je druhým českým odchovancem, který ponese u svého jména tento nádherný titul.
Nedokážu popsat pocity, které se mě zmocnily, když se mi ta zpráva donesla přímo od lidí, kteří stáli u výstavního kruhu, a sama majitelka mi ji vzápětí potvrdila. Ladě a Delimu gratulujeme k nádhernému úspěchu a děkujeme za prezentaci našeho chovu. Děkuji všem, kteří mi poskytnou fotku z této výstavy. Kvůli našim krásným štěňátkům jsem se jí nemohla zúčastnit a přišla jsem tak o okamžik, který už se nemusí (resp. nejspíš nebude) opakovat.
M-lickova-large_2Deli
A aby těch světových úspěchů náhodou nebylo málo, dcera našeho odchovance Blue Moona, trikolorní fenka Grazel Boussole, na stejné výstavě získala titul World Junior Winner - světový vítěz mladých.
V neděli tato fenka pokračovala ještě na klubové výstavě World Club Show Anif, kterou posuzovala rozhodčí Valerie Geddes z Velké Británie - a získala ze třídy mladých V1, Best female, BOB!!!
Gratulujeme chovatelce a majitelce fenky, Polině Rudenko, i majitelce Moona, Erice.

Po dvou letech nám opět vrní doma štěňátka!!!

17. května se nám narodila nádherná štěňátka, vrh "E".
Je jich celkem 9: 3 blue-merle pejsci, 2 trikolorní pejsci, 2 blue-merle fenečky a 2 trikolorní fenečky. Maminka Adjara zvládla všechno předpisově, porod netrval ani 2,5 hodiny! Máme obrovskou radost. 
Založila jsem album vrhu "E", postupně do něj budou přibývat fotky.
09_large15_large12-large_816-large_5

14.5.2012 - hromadná aktualizace
Nějak je toho poslední dobou povícero, proto to vezmeme všechno šmahem :-D.
Chystáme se na porod vrhu "E", Adjara má termín ve středu/čtvrtek. Již se k nám přestěhovala, vše je připravené a my doufáme, že všechno bude v pořádku. Příští aktualizace bude snad již štěňátková ;-)
A6-largeA3-large
V Ráji (stáji, o které jsem psala 1.3.) se narodil fjordský hřebeček Istapp a přijel bílý poníček Míša, do kterého se okamžitě zamilovaly obě naše děti. Jezdíme ho pravidelně rozmazlovat a již s námi absolvoval první vycházku, na kterou jela i Žáža (sousedovic šikulka). Matýsek dal přednost většímu a jistějšímu Balíkovi a stabilnímu sedlu "s řídítkem" :-D. Na Míšovi by si na blbůstky (ad foto) asi netroufl ;-).
01-large_8
12-large_705-large_716-large_4
5.5. se na MVP Praha předvedli Dastík (Cinky Linky - res.CAC) a Loteček (Cimpr Campr - V3) ve třídě otevřené. Jela jsem se podívat, pár fotek je na picase.
30.4. se stal otcem také Mysli (Domyslím to Leneli), Lili porodila 5 štěňátek. S Lenkou jsme je stihly i krátce vidět...
Img_7648-large_2Img_7599-large_2Img_7602-large
AGILITY: 9.4. zahájily Martina s Aytou (Ayta Krayta, sestra našich nastávajících maminek Adjary a Ayly) závodní sezónu v elitní kategorii LA3! Už v ní stačily získat jednu výbornou a 3. místo ve zkoušce a nějaké ty (nezbytné) DISky :-). Holkám moc fandíme a přejeme, ať jim to i nadále skáče ;-).
Ayta-agi1
4.4. se narodila v Itálii 4 štěňátka po Čerýskovi. Gratulujeme.
31.3. získal Deli (Diplomat Leneli) na MVP v Českých Budějovicích V2 ve třídě mladých.

20.4.2012 - Tereza s Aylou dnes navštívily veterinu a i u této fenky máme potvrzenou březost. Vrh "F" Leneli (trikolorní + zlatá štěňátka) se narodí koncem května v Praze.
Více informací a spoustu fotek obou rodičů naleznete na tomto blogu.
Rodokmen očekávaných štěňátek v mezinárodní databázi.

17.4.2012 - FOTKY
Přidala jsem naše album z klubové výstavy v Hurbanově.
Vybrané profi fotky našich psů od Petera Suváka (Jantárová hviezda, www.collies.sk) jsem dala sem, celé Peterovo výstavní album najdete tady, stojí za shlédnutí!
5d3_100_20405d3_100_08905d3_100_0983

Sobota 14.4.2012 - Klubová výstava Hurbanovo, SK; rozhodčí Vladimír Javorčík (SK):
Domyslím to Leneli "Mysli" - CAC v mezitřídě, Klubový vítěz, BOB!!!
"Mysli" CACem dokončil Junioršampionát Slovenska.
Lence moc gratulujeme, nádherně ho předvedla.smile

Cifršpion Leneli "Cifi"- CAC ve třídě otevřené
Dáma v černém Leneli "Demi" - CAC v mezitřídě, po výstavě si také převzala klubovou trofej za mladou fenku roku 2011 na Slovensku.
14-large_420-pohary-large21-top-sucka-large
Další fotky později ;-)

12.4. Adjaře dnes na veterině potvrdili březost smile. Štěňátka očekáváme v polovině května

23.3.2012

Máme nakryto ;-).

Stránka prvního z očekávaných vrhů ("E", trikolorní + blue-merle) je pod tímto odkazem, nebo v pravém menu. Stránku druhého vrhu ("F", trikolorní + zlatá) najdete na blogu Terezy a Ayly. Holkám držíme všechny palce a tlapky ;-).
-------------------------------------------------------------------------------
Čerys se stal otcem šesti štěňátek v chovatelské stanici Al Bader
Dastík (Cinky Linky Leneli) má pět potomků v polské stanici AgaWil
a Mysli (Domyslím to Leneli) se stane otcem štěňátek v české stanici of Bohemia Balada.

1.3. Na zimní dovolenou k nám přijela dcera Bayly a maminka Deminky, krásná dlouhonohá Adjara. Jako vždy hned zapadla do smečky a já jsem měla příležitost jí udělat pár nových fotek. Přišel jí taky diplom interšampionky (C.I.B), její štěňátka už budou mít maminku otitulovanou i ve svém průkazu původu. Album z venčení s talířem najdete tady.
32-large_2Adjara-ich-large_2Adjara1-large_2
Eliška se za zimu hodně zlepšila v jízdě na koni, pravidelně začal jezdit i Matýsek. Objevili jsme v naší blízkosti ráj (stáj se dokonce jmenuje "V ráji"), stáj fjordských koní, jejíž majitelka nás vzala "do party" k ježdějí, sáňkování, lasování a dalším bezva činnostem :-). Brzy přibude i fjordské hříbě a Elišce přijede sněhobílý poník Míša. Na jaro se moc těšíme ;-). Fotky z ráje tady.
07_3P1010172-large_201-large_602-large_714_3

23.2.2012
Jako každý rok, i letos proběhlo vyhodnocení výstavních jedinců loňské sezóny v klubových soutěžích. V Čechách se tato soutěž jmenuje Pes roku, na Slovensku má trochu jiná pravidla a název TOP PES (u nás doma souhrnně "kdo víc vrazil do výstav";-).
-------------------------------------------------------------------------------
Vloni jsme vystavovali celkem aktivně, rekapitulace je tedy pěkná:
Bayla se stala nejúspěšnější českou veteránkou, na Slovensku je také 4. nejúspěšnější krátkosrstou fenou. Připomenu, že Bay vloni získala kromě jiného ocenění BIS veterán na české i slovenské klubové výstavě a na mezinárodní "Prestige" výstavě v polském Leszně získala v kvalitní konkurenci ze třídy veteránů titul BOB u švédské rozhodčí specialistky (Evy Liljekvist-Borg).
PeeTee (Blue Planet Leneli) se v ČR umístila na 6. a na Slovensku na 5. místě mezi dospělými fenami
Deminka (Dáma v černém Leneli) je v ČR nejúspěšnější dorostenkou a v ČR i na Slovenskou se stala nejúspěšnější mladou fenou! Na Slovensku navíc obsadila i druhé místo v pořadí dospělých fen. Deminka je v roce a půl junioršampionkou ČR i SR a má již 3 CACIBy.

Ani další odchovanci si nevedli špatně:
Deli (Diplomat Leneli) se stal v Čechách nejúspěšnějším mladým psem (jeho největším loňským úspěchem bylo získání titulu Evropský vítěz mladých z Holandska, stal se také JCh. ČR)
Mysli (Domyslím to Leneli) je druhým nejúspěšnějším mladým psem na Slovensku
Dasty (Cinky Linky Leneli) obsadil 3. místo mezi mladými a 5. místo mezi dospělými psy v ČR, vloni získal na světové výstavě v Paříži titul r.CACS a i on dokončil JCh. ČR
Cifi (Cifršpión Leneli) doplnil tabulku mladých českých psů o 4. místo
a Moon (Blue Moon Leneli) je 3. nejúspěšnější dospělý pes v ČR

Chovatelská stanice Leneli se umístila na 3. místě mezi českými stanicemi.
Majitelům všech odchovů děkuji za výbornou péči a výstavní prezentaci a gratuluji jim ke krásným výsledkům. 

Kompletní výsledky ČR zde, výsledky Slovensko zde.

9.2.2012 přidáno album z výstavy - neděle
Pohar_2

Výstavní sezónu 2012 jsme zahájili na mezinárodní DUO CACIB výstavě v Brně:

Neděle 5.2.2012, rozhodčí Vermeire Myriam (Belgie):
Domyslím to "Mysli" - V3
A Jéje "Jejda" - VD4
Dáma v černém "Demi" - CAC, CACIB

--------------------------------------
Sobota 4.2.2012, rozhodčí Vladimír Javorčík (Slovensko):
Domyslím to "Mysli" - CAC v mezitřídě, res. CACIB
Dáma v černém "Demi" - CAC ve třídě otevřené, res. CACIB
(za světovou tetou Mery, přechází nám CACIB)


Fotky (zatím sobota) jsou tady.

Rok začal plodně :-), těší nás zájem o plemeníky z našeho chovu.

Čoro Moro "Čerys"
 očekává štěňátka v ch. st. Al Bader
Cinky Linky "Dastík" bude tátou štěňátek v polské ch. st. AgaWil

a Mysliho - Domyslím To si vybrala na krytí Sabina Havlíčková z ch. st. of Bohemia Balada

Přejeme krásná a zdravá štěňátka.
------------------------------------
Přidáváme fotky Lotečka (Cimpr Campr Leneli), které nám poslala majitelka Eva:
Maminciny_obrazky_-238_ok-largeRodinka-25-large
Sumava_1-largeUz-je-nas-5_1-large

Všem lidem a jejich pejskům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky 
a v příštím roce ať Vám to společně šlape ;-). Lenelky.

Img_2848-largeImg_2853-large