Vrh "E" Leneli

BILBILIS Bila Kaífa + AYLA AYLA Leneli

Plánujeme vrh "E" - krytí koncem roku 2011.
Očekávané barvy štěňátek: trikolorní a zlatá
Tento vrh bude odchován v Praze u Terezy Janovské, majitelky Ayly.
Zapsán bude na naši chovatelskou stanici.
-----------------------------------------------------------------------------
Tereza má vlastní blog, kde si můžete přečíst aktuální informace o Ayle a prohlédnout více fotek.
V případě zájmu o štěňátko použijte prosím přímý kontakt.

Pa160782Pa160793

Ay4_2Ayla_3

BILBILIS Bila Kaífa
"Bill, Bilísek"

jako štěně prostý všech sledovaných
očních vad
plnochrupý

CEA DNA NORMAL (non-carrier)
- štěňátka nebudou postižena CEA
(Anomálií oka kolií)
MDR +/-

AYLA AYLA Leneli
"Ayla"

jako štěně prostá všech sledovaných
očních vad
plnochrupá

CEA DNA carrier
MDR1 -/-
DKK 0/0, DLK 0/0
--------------------------------------
Zkoušky: ZVOP, RH-E
aktivně se účastní záchranářských tréninků

Toto krytí proběhlo již vloni na vánoce, jak se ale někdy stane, Ayla bohužel nezabřezla. Tereza zvažovala změnu krycího pejska, ale Bil jí v mnoha ohledech tak nadchl, že se rozhodla pro zopakování krytí.
------------------------------
Ayla je jediným psem své majitelky, žije v pražském bytě s Terezou, jejími rodiči a starým voříškem Rockym. Štěňátka budou odchována v této rodině, ve stálém kontaktu s lidmi a ve středu všeho dění. Protože to budou Aylina první (a možná jediná) štěňátka, půjde o skutečné vymazlenečky ;-). Pro správnou socializaci štěňátek udělá Tereza maximum - až se bojím, aby to nepřehnala ;-). Jedno ze štěňátek by si ráda nechala doma, budeme moc držet palce, aby to vyšlo, protože dvě KK jsou určitě víc než jedna! :-)
Pokud by se vyskytl během odchovu jakýkoliv problém, jistíme to (ch. st. Leneli) ze severovýchodu, otcova strana (ch. st. Bila Kaífa) z jihu a otec Bill ze západu :-D.
------------------------------
Rodokmen plánovaných štěňátek najdete zde.
Více o rodičích vrhu si můžete přečíst níže, více fotek je úplně dole na této stránce.
------------------------------
Na tomto místě bych ještě ráda poděkovala chovatelce Billa, Ditě Ungerové, ZA VŠECHNO! ;-)

Bill žije jako rodinný pes - v tomto svém "povolání" uplatňuje svojí dokonale mazlivou a přizpůsobivou povahu. Jeho rodina nemá výstavní ani sportovní ambice, a tak Bill absolvoval pouze jedinou výstavu. Přestože to byla jeho premiéra, vše se zájmem sledoval, výstavní atmosféru si bez známky stresu užíval, choval se ukázkově a (předveden svou chovatelkou, kterou od odběru neviděl) získal známku Výbornou.
Ani jeho potenciál ve sportu není úplně využitý. Je to velmi pozorný a komunikativní pes, schopný "zabrat", ale stejně tak umí přijmout klidnější program. Pokud se má odpočívat, lehne si a spokojeně spí, ale pokud má možnost to venku pořádně "rozbalit", s radostí tak učiní.
Nyní se Bill snaží shodit přebytečná kila, aby lépe vynikla jeho krásná stavba těla.
----------------------
Protože jsem u krytí vzhledem k vánočnímu termínu nemohla být osobně, popis Billa na základě osobní zkušenosti si přečtěte u Terezky na blogu.
----------------------
Ačkoliv Bill sám nemá dlouhý seznam výstavních ocenění, je exterierově rovnocenným bratrem výstavně úspěšných sourozenců BelfastaBandar-Šáha "Gase", Baden Badena "Šakala", Bejrúta "Dennyho" a Barcelony z ch. st. Bila Kaífa. Sestry Baltica, Botswana a Brazílie se věnují psím sportům.
----------------------
Bill má typickou (v Evropských výstavních kruzích vysoce hodnocenou) "Sandcastle´s" stavbu těla a elegantní samčí hlavu. Jeho dalšími přednostmi jsou určitě přirozeně klopené ucho a genetický profil CEA, díky němuž nebudou štěňátka postižena touto sledovanou oční nemocí.
----------------------
Rodokmen Billa je kombinací toho nej, co můžete najít v liniích světově uznávané CHS SANDCASTLE’S (Finsko) a čistě anglické krve z linie ROWVALE.
Ayla je fenka z našeho chovu - je dcerou naší Bayly a Djarua, importovaného z Litvy. 
Tereza není výstavní nadšenec, proto ani Ayla nemá seznam titulů u jména. To nic nemění a tom, že je fenka typickou představitelkou plemene. Byla vystavena na dvou klubových výstavách, kde získala V2 a V3. Ayla má výborné proporce a úhlení, pevnou kostru, rovný hřbet, dlouhý ocas a elegantně modelovanou fenčí hlavu s přirozeně klopeným uchem. Kdykoliv tuhle fenku vidím, žasnu nad její lesklou černočernou barvou a sytostí jejího pálení.
----------------------
Kdo si potrpí na výstavní tituly, tomu můžeme připomenout, že je Ayla sestrou Adjary, matky našeho vrhu "D", která je Evropskou vítězkou mladých 2008, šampionkou ČR, má splněny podmínky pro dosažení titulu Interšampion a v roce 2010 získala na prestižní výstavě Crufts v Birminghamu ocenění VHC (very highly commended).
Další sestra Ayly, Ayta Krayta, je šikovná agiliťačka. Bratr A Jéje a sestra Autorita žijí jako rodinní psi.
----------------------
Ayla dostala do vínku po mamince vlohy k pasení (má složenou ZVOP) a po tátovi sebevědomí a veliký zájem o aport. Terezka s Aylou se věnují záchranářskému výcviku a stopám, mají složenou zkoušku RH-E a ve výcviku na tomto poli chtějí pokračovat.
Ayla je nebojácná a temperamentní fenka. Průbojnost, výborný čich a hlasitý projev uplatňuje při vyhledávání osob. Není to prostě žádná citlivá "panenka", ale kámoška do nepohody. Její povahu mám ráda, podobný projev pozoruji ji i u naší Demi (dcery Adjary).
----------------------
V rodokmenu Ayly naleznete zvučná jména z finských a švédských linií s kapkou britské krve. Opět v něm figuruje "Beeba", "Konsta" a mnoho dalších krásných a úspěšných krátkosrstých kolií.

Pa160941Img_4841-largeImg_4848-large

Ay5_2Ay1_3Pos1_2